چگونگی استفاده از کتابخانه ويکی
از این کتابخانه ویکی می توانید برا یبه اشتراک گذاشتن دانش، ایده های طوفان مغزی، مشارکت با تیمتان در طراحی، ایجاد یک دستورالعمل راهنما، ایجاد یک دایره المعارف دانشی و یا تنها برای نوشتن اطلاعات روزانه در یک قالب که به راحتی قابل دسترسی و ویرایش است، استفاده کنید.

در حال ویرایش صفحات ویکی
برای دیدن فرمان های موجود بر روی ویرایش در بالای صفحه کلیک کنید. سپس می توانید صفحه را با کلیک کردن بر روی ویرایش صفحه ویرایش کنید. در حال ویرایش کردن صفحه می توانید متن را در صفحه تایپ کردن و یا جداول و تصاویر را در آن درج نمایید. تغییرات شما بصورت اتوماتیک ذخیره خواهد شد. بنابراین وقتی ویرایشان را انجام دادید کافی است تنها بر روی توقف ویرایش کلیک کرده و یه به سادگی از صفحه خارج شوید.

در حال ایجاد لینک های ویکی
می توانید در این کتابخانه ویکی با وارد کردن نام صفحه در دو براکت به صفحه دیگری لینک دهید. وقتی که در [[ را تایپ می کنید، ویکی نام های صفحاتی را که با آنچه شما تایپ کرده این پیشنهاد می دهد. می توانید یکی از این صفحات را با استفاده از کلیدهای جهت یا ماوس انتخاب کنید، یا اینکه می توانید، نام جدیدی را تایپ کنید. اگر نام جدیدی را تایپ کنید ، لینکی را به صفحه ای ایجاد می کند که هم اکنون ایجاد نشده است. لینک ها با تایپ کردن ]] به پایان می رسند اگر شما به صفحه ای در زیرفولدر یا آیتمی در لیست دیگری لینک بدهید، می توانید tab را برای اضافه کردن آیتم های پیشنهادی انتخاب شده به لینکتان بدون بستن لینک فشار دهید.

می توانید به بسیاری از عناصر در SharePoint لینک بدهید نه فقط به صفحات. در اینجا تعدادی مثال از لینک ها آمده است:
[[Dogs]] : لینکی به صفحه ای با نام Dogs در همان فولدر.
[[Animals/Dogs]] : لینکی به صفحه ای با نام Dogs در زیرفولدری با عنوان Animals
[[List:Announcements/Welcome]] : لینکی به آیتم خوش آمدید در لیست اعلات این سایت

برای ایجاد یک لینک به صفحه و برای اینکه نمایش لینک با نام صفحه متفاوت باشد، کاراکتر میله (|) را بعد از نام صفحه تایپ کنید، و سپس متن نمایش داده شونده را تایپ نمایید. بعنوان مثال تایپ کنید [[خانه|صفحه خانگی]] تا لینکی با برچسب صفحه خانگی ایجاد شود که به صفحه ای با عنوان خانه اشاره می کند.

برای نمایش دو بار براکت را باز یا بسته کنید و یا یک بک اسلش قبل از دو براکت تایپ کنید. بعنوان مثال \[[ یا \]].

در حال ایجاد صفحات
دو روش اصلی برای ایجاد صفحه جدید در کتابخانه ویکی تان وجود دارد:
  1. یک لینک به صفحه ای که وجود ندارد ایجاد کنید و سپس بر روی آن کلیک کنید تا آن صفحه ایجاد شود/u>:
    این یک روش پیشنهاد شده برای ایجاد یک صفحه است. زیرا برای افراد آسانتر است که صفحه را وقتی صفحه دیگری به آن لینک داده است پیدا کنند. لینک ها به صفحات یکه هنوز وجود ندارند با خط تیره مشخص شده اند.

  2. ایجاد صفحه ای که مشابه بقیه نیست:
    در منوی عملیات سایت روی صفحه جدید کلیک کنید. از شما یک نام می پرسد و سپس صفحه ای را در کتابخانه ویکی حاضر ایجاد می نماید.

در حال مدیریت کتابخانه ویکی تان
شما می توانید صفحات را در کتابخانه ویکی تان مدیریت نمایید بریا این کار روی مشاهده تمامی صفحات روی سربرگ صفحه در هر صفحه از کتابخانه تان کلیک کنید.

در حال احیای یک صفحه
اگر می خواهید نسخه قبلی یک صفحه را مجددا احیا کنید بر روی Versions در سربرگ صفحه در بالای صفحه کلیک کنید. سپس می توانید روی هر نسخه ای در نوار دسترسی سریع کلیک کرده و صفحه را همانگونه که در آن زمان بوده مشاهده نمایید. وقتیکه نسخه ای را می خواهید مجددا احیا کنید پیدا کردید آن را انتخاب کرده و بر روی این نسخه را احیا کن در منوی ابزار کلیک کنید

در حال مشاهده لینک های ورودی
می توانید ببینید که چه صفحاتی به صفحه حاضر لینک هستند بر روی لینک های ورودی در بالای صفحه کلیک کنید. این به شما هر صفحه ای را که به این صفحه لینک است نشان خواهد داد.


برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از کتابخانه های Microsoft SharePoint Foundation-based بر روی کمک در هر صفحه Microsoft SharePoint Foundation کلیک کنید.